Fantastyka.eu

Fantastyka to poważna prawa

Przegląd najciekawszych

Humble Bundle idzie w fantastykę.

Kolekcja Humble BundleCzy zetknęliście się już z Humble Bundle? Nie, to może powinniście trochę nadrobić... Humble Bundle Inc. jest firmą stworzoną w celu dystrybuowania przez internet pakietów gier, przy czym to nabywca decyduje o tym ile chce zapłacić, a nawet jak mają być podzielone

Czytaj więcej...

Serce SF

 „ […] ta lista przedsięwzięć dowodzi, że sercem i duszą każdej opowieści SF jest samo człowieczeństwo. Od Wehikułu czasu do The Twilight Zone i Star Trek, przez Odyseję kosmiczną 2001, po Obcego i Wall-E, SF udowadnia, że nie jest o robotach, obcych, podróżach w czasie i super-mocach. Używa robotów, obcych, podróży w czasie i mocy by opowiedzieć historie o ludziach.”

Kto tak pięknie mówi o fantastyce i czyje przedsięwzięcia stały się dowodem tego twierdzenia?

Niejaki Michael Arbeiter pisze tak na  hollywood.com o Josephie Gordonie-Levitt'cie i jego wielkim przywiązaniu do wszystkiego, co da się zmieścić pod szyldem fantastyka.

Rzeczywiście dorobek aktora jest imponujący - wystarczy wspomnieć choćby ostatnie wielkie produkcje jak IncepcjaMroczny rycerz powstaje, czy nadchodząca Pętla czasu (2 listopada), albo kultowe seriale jak: Trzecia planeta od Słońca czy Zagubiony w czasie.

 http://www.hollywood.com/news/Joseph_Gordon_Levitt_Science_Fiction_Looper/41156379

Harry Maxwell Harrison - Epitafium

15 sierpnia tego roku, w wieku 87 lat, zmarł amerykański pisarz SF Harry Maxwell Harrison. Debiutował w 1951 roku opowiadaniem Rock Diver, a sławę przyniosły mu cykle powieściowe:

• Stainless Steel Rat (12 części w latach 1961 - 1999)

• Deathworld (7 części w latach 1960 - 2001)

Czytaj więcej...

Däniken we Wrocławiu

Jak donosi serwis wiadomości24.pl, XXVII Konwent Miłośników Fantastyki "Polcon" gościł będzie - obok licznego grona innych znakomitych gości - niezwykle barwną  postać - Ericha von Dänikena. Ten znany na całym świecie twórca paleoastronautyki w swoich trzydziestu książkach (które wydano w łącznym, astronomicznym nakładzie 60.000.000 egzemplarzy) przedstawił  interpretację dziejów ludzkości jako procesu zapoczątkowanego, czy też sterowanego - u swego początku - przez inteligentne istoty,

Czytaj więcej...

Blade Runner rules?

Daily Telegraph donosi o plebiscycie zorganizowanym przez magazyn SFX - "Sto najlepszych filmów science fiction, fantasy i grozy, wszech czasów". 10.000 oddanych głosów pozwoliło wyłonić następującą czołówkę:

Czytaj więcej...

Goście

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Cytat dnia

Jeśli kiedykolwiek zwątpisz - Merriadoku - idź za nosem!

Gandalf